Za Sněhem | Fotovandr | Vandrovník | Inzerce zdarma | Katalog firem | Knihy | Registr firem
Vyhledejte si zájezd
DestinaceDatum odjezdu
Cena doZpůsob dopravy
Místo odletu/odjezduDélka pobytu
StravováníKategorie ubytování
Klíčové slovo

Chios

Ostrov Chios je charakteristický sladkou vůní jasmínů a pomerančovníků. Nacházejí se zde ovocné sady, lesy, ale k vidění jsou i louky kvetoucích tulipánů. Městečka vás přivítají hrdě se tyčícími kamennými stavbami a roztomilým dlážděním. K vidění tu jsou unikátní středověké vesnice s vížkami, a těžko byste hledali jiného ostrova s tak bohatou a dlouhodobou historií, který stál na počátku velkých civilizací. Ve své době byl centrem helénské kultury a vzdělanosti.

Tento ostrov vám učaruje svojí přirozenou krásou, mírným klimatem a křišťálově čistým mořem a barvami, které uvidíte jen zde. Chios je ostrov ležící na severovýchodě Egejského moře a je jen 5 km vzdálen od tureckého pobřeží. Na severu sousedí s ostrovem Lesbos a na jihu s ostrůvkem Icaria.

Ostrov se rozkládá na 842 km2 a pobřeží je dlouhé 213 km. Na ostrově žije kolem 50 000 stálých obyvatel. Ostrov má dlouhý, rovný tvar, mírně se zvedající směrem na sever. Ostrov je rozdělen do několika částí – severní hornatá část je jen řídce osídlená, stojí tu nejvyšší hora ostrova Mt. Pelinaios 1 297 m. Centrální část tvoří plošina s hlavním městem Chiem, který je zároveň největším přístavem ostrova. V hlavním městě žije téměř polovina všech obyvatel.

V jižní části ostrova Vás přivítají tradiční řecké vesničky se srdečnými domorodci. Tato oblast je mezinárodně známá díky pryskyřici pocházející ze stromu Pistacia lentiscus. Tento strom roste na mnoha místech se středomořským klimatem, ale náležitý výtěžek cenné pryskyřice poskytuje pouze na ostrově Chios, kde již od dávných dob býval pěstován.

Ostrov má typické středomořské klima. Severní nebo severozápadní větry udržují v létě příjemné teploty, které nepřekračují 28 nebo 29 stupňů. Zima je mírná.

Na ostrově je mnoho čistých, písečných či oblázkových pláží. Poblíž hlavního města jsou pláže Karfas, Mega Limnionas, Aghia Fotia, Afanis Beach a další, kde jsou vhodné podmínky pro plachtění a windsurfing.

Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636

Seznam destinací

Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích