Za Sněhem | Fotovandr | Vandrovník | Inzerce zdarma | Katalog firem | Knihy | Registr firem
Vyhledejte si zájezd
DestinaceDatum odjezdu
Cena doZpůsob dopravy
Místo odletu/odjezduDélka pobytu
StravováníKategorie ubytování
Klíčové slovo

Ostrov Erikoussa

Ačkoliv se všeobecně tvrdí, že ostrov Korfu je na severozápadě poslední výspou Řecka, není to docela pravda. Severně od Korfu totiž leží tři ostrovy Othoni, Erikoussa a Mathraki, známé též pod názvem Diapontské ostrovy. Celková rozloha těchto tří ostrovů je cca 20 km2 a na každém z nich trvale žije okolo 200–300 obyvatel. Společné pro všechny je křišťálově čisté moře, panenská příroda, krásné a prázdné pláže. Erikoussa je tak jedním z posledních míst, kde na Vaší letní dovolené u moře budete ušetřeni od masové turistiky.

Dějiny Diapontských ostrovů včetně jejich současnosti jsou úzce spjaty s dějinami ostrova Korfu. Největší z nich, ostrov Othoni, je údajně bájným ostrovem Ogygia, kam se po ztroskotání uchýlil Odysseus na sedm let do péče nymfy Kalypso (dcera titána Atlase). Jeskyni nymfy Kalypso můžete navštívit asi po 20 minutách plavby z přístavu. Nejmenším z těchto tří ostrovů je Mathraki, vzdálený od Korfu 3 námořní míle. Třetí ostrov Erikoussa, vzdálený od Korfu 7 námořních mil, má rozlohu 8 km2 a písčité pláže zabírají téměř třetinu jeho obvodu, žije zde trvale cca 300 obyvatel. Denně přijíždí z Korfu ferry do malebného přístavu, který je součástí malého letoviska. Najdete zde prodejnu, kavárnu s možností občerstvení, stanici námořní policie, první pomoci, školu. Na vrchu Katergo, hned nad přístavem, je heliport. Několik metrů od písčité pláže je i jediný hotel na ostrově. Okolí letoviska i celý ostrov se utápějí v bujné zeleni a pro milovníky vycházek a pěších túr s krásnými vyhlídkami je to místo téměř ideální. Nejvyšší hora Santadro na severu ostrova dosahuje nadmořské výšky 134 m a výhled odtud je nádherný (Korfu, Albánie, sousední ostrovy). Cestou můžete vidět malebné osady roztroušené po ostrově (Gkritsiatika, Nikolatika, Touri a Apalati).

Transfer na ostrov Erikoussa

Po příletu na letiště na Korfu budou klientům předány písemné instrukce pro kontakt s delegátem během pobytu a klienti budou následně přepraveni taxíky do přístavu Agios Stefanos na severozápadě Korfu (trvá cca 70 min). Odtud pak lodní taxík klienty dopraví do přístavu na ostrově Erikoussa. Zde bude na klienty čekat pracovník hotelu (bude mít v ruce ceduli s logem CK Daniela Travel) a zajistí doprovod klientů do hotelu a následné ubytování. Transfer zpět bude probíhat analogicky.

Mobilní telefony

Na většině ostrova je dobrý signál.


Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636
Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích