Za Sněhem | Fotovandr | Vandrovník | Inzerce zdarma | Katalog firem | Knihy | Registr firem
Vyhledejte si zájezd
DestinaceDatum odjezdu
Cena doZpůsob dopravy
Místo odletu/odjezduDélka pobytu
StravováníKategorie ubytování
Klíčové slovo

Santorini

Je nejjižnější částí souostroví Kyklad, jehož osud i vzhled v dávné minulosti výrazně poznamenal výbuch sopky v polovině druhého tisíciletí př. Kr. Bývá také nazýván jako bájná Atlantida. Název Santorini pochází z italštiny a oslavuje sv. Irenu. Právě na Santorini má původ klasický obrázek Řecka – modrobílé domky, kostely s kupolemi na pozadí úchvatného západu slunce. Toto pobřeží průzračného moře s nekonečnými širokými plážemi je často vyhledáváno ke strávení příjemných dovolených. Santorini splní představy každého návštěvníka, ať jste romantik, příznivce koupání a vodních sportů nebo milovník archeologie a dávné historie. Můžete navštívit muzeum vín, kde můžete ochutnat vína místních značek nebo lávové ostrůvky vzniklé uprostřed sopečného kráteru. Posezení nabízí četné taverny a restaurace s terasami.

Turisty na ostrov Santorini nejvíce láká azurové moře, romantické západy slunce a bílé fasády budov s modrými kopulovitými střechami. Ostrov Santorini byl sídlem vyspělé civilizace. Panují domněnky, že právě zde ležela bájná Platónova Atlantida (Atlantis). Původně kruhový ostrov dostal po sopečné erupci tvar půlměsíce a kráter (kaldera) byl zalit mořskou vodou. Kráter nyní lemují ostrůvky. Hlavním městem je Thera (řecky Thira). Ostrov Santorini není ještě zasažen takzvanou masovou turistikou, hotely a penziony jsou spíše menší a plně zapadají do neobvyklého charakteru ostrova. Na východní straně ostrova Santorini najdeme rozlehlé pláže s lávovým pískem, díky kterému je tu nejprůzračnější voda v celém Řecku.


Santorini, Řecko - Geografické údaje
Doba letu:
3 h 0 min

Časový rozdíl:
+ 1 hodina h

Letoviska:
Kamari, Thira

Teploty:
Teploty (°C) voda (°C)
duben 20 15
květen 25 18
červen 30 22
červenec 33 24
srpen 33 24
září 29 23
říjen 23 21

Pláže:
Pláže jsou hlavně oblázkové. Převážně bývají umístěny v blízkosti ubytovacích zařízení

Lehátka:
Většina hotelů poskytuje lehátka u bazénů zdarma, ovšem lehátka na pláži bývají za poplatek.

Slunečníky:
Slunečníky jsou hostům ve většině případů k dispozici u bazénu zdarma, ale na pláži za poplatek. Poplatek za lehátka a slunečníky činí asi 3 EUR/den.

Hmyz:
Vyplatí se vzít si s sebou ochranné prostředky proti komárům, protože v určitých obdobích se zde tento hmyz vyskytuje ve zvýšeném množství

Santorini, Řecko - Zajímavosti a památky
Akrotiri: zachovalé mínojské města na jihu ostrova. Město s patrovými domy a krásně vyzdobenými interiéry bylo při sopečném výbuchu před více než třemi tisíci let zasypané kamením a lávou tak, že zcela zaniklo. Pod vrstvou lávy řečtí archeologové objevili zachovalé domy svědčící o vyspělosti obyvatel tohoto starověkého města.

Fira: Město Fira stojí stranou jako hnízdo bílého orla, zavěšené mezi mořem a oblohou. Výstup ze zátoky do města můžete podniknout pěšky- jde asi o 600 kroků do prudkého svahu, nebo lanovkou či můžete jet na oslících. Hlavním městem se Fira stala na počátku 19. století, nahradila v této funkci Pyrgos Kallistis. Nyní zde žije přibližně 1500 obyvatel, kteří žijí sice současností, ale snaží se udržet místní tradice z dob minulých. Četné obchody nabízejí velmi rozmanité zboží, které uspokojí i nejnáročnějšího zákazníka. Návštěva barvitého trhu ve Fiře je radostnou procházkou. Malé domky, zapuštěné do skály, jedno – nebo dvou podlažní, mají výhled buďto na moře nebo do krajiny. Terasy domů nejsou vlastně terasami, ale balkony nebo průchody s klenbami a arkádami a malými, bílými, zdobenými fasádami. Přímá linie je neznámá, všechno je zakřivené, což dodává unikátní architektonickou charakteristiku domkům ve Fiře, skrytými zčásti v zemi. Nenechte se překvapit , když projdete dveřmi do zdánlivě jednopodlažního domu a scházíte po mnoha stupních stále níže a níže a přesto neskončíte v nějakém tmavém plesnivém sklepě, naopak, když otevřete okno, vidíte moře odnášející sluneční paprsky, i když jste sestoupili dvě nebo tři patra do nitra země. V archeologickém muzeum města Fira naleznete e sbírky z vykopávek v Mesa Vouno, kde je hřbitov starověké Theky a Hellady z Akrtiti a různé předměty z jiných lokalit. Dále zde jsou amfory, nádobí, hliněné sudy, mramorové Mourou, ženské sošky, mince atd. už ze třetího tisíciletí př.n.l. a končí v dobách antického Říma.

Počet položek: 0položek na stránku:  
 OdjezdPočet dní/nocíTyp ubytováníStravováníDopravaCena
Počet položek: 0položek na stránku:  
Rezervace a informace na 224 223 636

Seznam destinací

Proč vybrat zájezd u nás?
1. Prodáváme zájezdy pouze od renomovaných CK s pojištěním proti úpadku

2. v cestovním ruchu se pohybujeme více než 12 let

3 . náš ochotný personál Vám rád poradí s výběrem zájezdu

4. u nás si pohodlně a z domova vyberete zájezd a bez zbytečného prodlení Vás kontaktuje naše operátorka s podrobnostmi

5. jsme společnost, která má vybudovánu stabilní pozici v oblasti cestovního ruchu, můžete nám důvěřovat

6. máme kamenná prodejní místa v Praze a v Teplicích